השף אבי ביטון, מעדניית סוליקה. צילום: אריאל עפרון
השף אבי ביטון, מעדניית סוליקה. צילום: אריאל עפרון
המגזין

תמגרבו ותסעדו – תחרות מתכוני המגרב של השף אבי ביטון ו־FOODISH

הגיע הזמן לחשוף לעולם ולהבטיח את האוצרות הקולינריים של מטבחי המגרב

בזין; נוקידס; כליעה; ארטישו־א'־לא'ורנג'; מעקודה נאז'ום; קוויארת או בנאטז': אם משהו מכל אלו נשמע לכם מוכר (ו/או טעים) אתם כנראה מוגרבים – זאת אומרת שיש לכם שורשים באחת ממדינות המגרב (מרוקו, אלג'יר טוניסיה או לוב).
הרשימה למעלה, מופרכת ככל שהיא נשמעת, היא רשימה חלקית ביותר (ולא, לא המצאנו אף שם – נשבעים!) של מאכלים נפלאים ופחות מוכרים שנולדו במטבחי המגרב – תמהיל מנצח של השפעות צרפתיות, קלילות ים תיכונית ושורשים ספרדיים – שהגיע הזמן לחשוף אותם לעולם ולהבטיח שלא יעלמו לנו מהנוף.

להשתתפות בתחרות מתכוני המגרב של FOODISH וסוליקה

בדיוק בשביל זה, השף אבי ביטון – שגדל על המטבח המרוקאי של סבתו סוליקה וייסד את רשת המעדניות שלו על בסיס הסודות שלמד ממנה, ו־FOODISH אגף הקולינריה של אנו – מוזיאון העם היהודי משיקים בגאווה את "תמגרבו ותסעדו" – פסטיבל ותחרות שהם פשוט שיר אהבה למטבחי המגרב.

במסגרת התחרות, הציבור (של יוצאי המגרב או בשלני המגרב) מוזמן להעלות מתכונים משפחתיים לאתר FOODISH. המתכונים יצטרפו למאגרי המוזיאון, יהיו זמינים בקליק מכל מקום ובכל זמן והכי חשוב: ישארו בסביבה לעוד שנים ארוכות!
מתוך המתכונים שיגיעו, צוות שופטים יבחר חמישה מתכונים מנצחים – שישתלבו בתפריט של סוליקה למשך חודש – כי לכולנו מגיע לטעום הרי. בעלי המתכונים הזוכים יוזמנו ליום צילום ותיעוד משפחתי, מפגש־ארוחת בוקר עם אבי ביטון וגם יזכו בכניסה שנתית למוזיאון ושובר לקניות מפנקות ברשת סוליקה.

*חלק מהרווחים יועברו כתרומה ל־FOODISH לטובת פרויקט התיעוד הגדול של מטבחי הקהילות היהודיות בעולם.

הזוכים יוכרזו בתחילת יולי באתר FOODISH ובעמודים של סוליקה, השף אבי ביטון ו־FOODISH.

להשתתפות בתחרות

לתקנון התחחרות

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.