פסטיבל ארוחות מהספרים

על פודינג התירוש של יהודי יוון כבר שמעתם? ומה לגבי ארוחת ה"סבית" של יהודי חאלב, הכוללת עושר מסחרר של מנות קטנות של ממולאים, מאפים וסלטים, שלכולן מטרה אחת: להרים את מפלס השמחה בעולם? ומה עם הסרדינים הממולאים בטרגון וביצים קשות של יהודי ספרד – מתכון ששרד רק כי הוא הופיע במסמכים של חקירות האינקוויזיציה מימי הביניים?

כל המאכלים היהודיים האלו מתחבאים בין הדפים של ספרי מופת שחקרו, תיעדו, שחזרו ושימרו מתכונים ומסורות אוכל נושנות של הקהילות היהודיות השונות בכל העולם. ולמעשה, אלמלא המחברים היו מעלים אותם על הכתב, סביר להניח שהם היו נרמסים תחת גלגלי ההיסטוריה ונעלמים לעד.

FOODISH, אגף הקולינריה של מוזיאון אנו, עורך פסטיבל ראשון מסוגו שכולו מחווה לכמה משומרי הגחלת – ספרי האוכל היהודי אשר הבטיחו שהמסורות הקולינריות המגוונות והעשירות של קהילות יהודיות ברחבי העולם ישארו בסביבה עבור הדורות הבאים.
במסגרת הפסטיבל, שיערך בין ה־11 ל־17 בספטמבר 2022, שמונה שפים מרחבי ישראל יערכו ארוחות בהשראת כמה מספרי האוכל היהודי הבולטים. כל מסעדה בחרה ספר הקרוב לליבה ולעשייה שלה ובנתה תפריט ייחודי שיוגש במהלך הפסטיבל ויאפשר לכולנו לטעום את ולחוות את ההיסטוריה.