עבודה מתוך תערוכת הפופ אפ "פנים רבות לה". דימוי: שגית זלוף נמיר
עבודה מתוך תערוכת הפופ אפ "פנים רבות לה". דימוי: שגית זלוף נמיר
המגזין

פנים רבות לה

8-10.12.022 תערוכת פופ־אפ שחושבת מחדש על המוכר ומעמיקה את החיבור בין עולמות האוכל והאומנות עם המודליסטית הכי טעימה בסביבה

הסופגנייה האהובה של חנוכה עברה הרבה גילגולים מאז שהמילה סופגנים (שכיוונה במקור בכלל לרקיקים שטוחים ומלוחים) נכנסה לשימוש בעברית ועד לימינו – בהם הסופגנייה התפוחה והמטוגנת הפכה לקנבס עבור קונדיטורים שמעטרים, ממלאים וממציאים אותה מחדש כל חג. עם כל תחנה בדרך היא ספגה לתוכה עוד שינויים, טעמים ומשמעויות.

החירות לשחק, לאתגר ולהמציא מחדש את הסמל הקולינרי של החג מגיעה השנה לשיא בתערוכת פופ־אפ ייחודית: "פנים רבות לה" – מיזם של FOODISH, אגף הקולינריה של אנו – מוזיאון העם היהודי, בשיתוף רשת רולדין ובאוצרות של קרן בר־גיל – אשר מציעה את המבט של האומנות הישראלית העכשווית על הגברת הראשונה של חג האורות.
לטובת התערוכה, האוצרת קרן בר־גיל – העוסקת בקשרים בין אומנות לאוכל – הזמינה אנשי אוכל וקולינריה, אמנים ואמניות, לחשוב מחדש על הסופגנייה וכך נולד גוף יצירות במדיומים שונים שמגלה את ריבוי הפנים, עולם ההקשרים העשיר שנוצר סביב האייקונה הקולינרית.

שעות פתיחת התערוכה

חמישי, 8.12, 10:00-22:00
שישי, 9.12, 9:00-14:00
שבת, 10.12, 10:00-17:00
הכניסה לתערוכה כלולה במחיר הכניסה למוזיאון; בימי שישי הכניסה למוזיאון ולתערוכה ללא תשלום.
יש לשריין מקומות מראש, להזמנת כרטיסים לתערוכה ולמוזיאון הקליקו כאן

הצצה קטנה לעבודות בתערוכה: האמנית קרן שפילשר תציג סדרה של ציורי סופגניות שופעים, צבעוניים ומשמחים על תלושי מזון מקוריים וטעונים היסטורית משנות ה־50; גסטון צבי איצקוביץ, אחד הצלמים הבולטים בשדה הצילום בישראל שליווה את השף ארז קומורבסקי וביים סצנות סיפוריות לצד מתכוניו, יציג צילום שבו נראית סופגניה המשייטת בסירת נייר עם דגלון קטן; האמן אמנון ליפקין – מתמטיקאי בהשכלתו ואמן במקצועו – יצר סדרת בקבוקי ספריי ועבודת טקסטיל שהתוויות השגרתיות שעליהם הוחלפו בטקסטים הקשורים לאכילת סופגניות: דוחה סיפוקים או לחלופין מסיר אשמה.

רשימת המשתתפים המלאה: שגית זלוף נמיר, רחלי שרפשטיין, סיון שטרנבך, קרן שפילשר, איתמר שימשוני, תמיר שר, איתמר בגליקטר, יואל גלינסקי, נלי הורביץ, גסטון צבי איצקוביץ, אלונה הרפז, אריק וייס, אמנון ליפקין, ליאורה קלטרוביץ, אפרת ליכטנשטט והופעת אורח של אמן ציורי הגוף האוסטרי Johannes Stotter שליווה את הקמפיין של רולדין “Follow your art” ויצר מיצג מרהיב סביב תשוקה, סופגניות, צבע ואור.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.