הורנזו - פאי בשר ספרדי. צילום: מייקל מילגרום
הורנזו - פאי בשר ספרדי. צילום: מייקל מילגרום
מתכון

הורנזו – פאי בשר ספניולי

היצירה המשוכללת הזאת הסתתרה במשך דורות בקהילות היהודיות שממערב לנהר הדורו בפורטוגל, ומדובר במעדן שחייבים לנסות לפחות פעם בחיים

הורנזו הוא פאי בשר, אבל לא סתם פאי בשר: זהו מעין אמפנדה ענקית, עמוסה לעייפה במיני בשרים ונקניקים שוניים, ובגרסאות מסוימים גם ביצים קשות.

ג'ני מילגרום מצאה כמה גרסאות של המתכון הזה משורבטות בכתב יד על פתקים שהועברו בין נשות המשפחה, והשוותה אותן לגרסאות אחרות שמצאה בספרי בישול "אך בכל אחד הכמויות היו שונות ולכן הייתי צריכה לחשב ולעשות סדר בין כל המתכונים השונים" היא מספרת.

מקור המתכון הוא האזור שממערב לנהר הדורו שבפורטוגל, בין סלמנקה לסיודאד רודריגו. את הפאי הכינו לשבירת הצום של יום כיפור וכמאפה לפיקניקים וחופשות.

ג'ני מספרת: "סבתא אחת שלי טענה שההורנזו חייב להכיל ביצים קשות, בעוד השניה טענה שלעולם אין להכניס למתכון זה ביצים – אך שתיהן הסכימו שיש להשתמש עבור זה בבשר איכותי ולא להתפשר על איכות הנקניקיות.

"אני הכנתי אותו בגרסה עם הביצים, לארוחת שבת מיוחדת שהכנתי לכבוד הסבתות שלי, וזה היה להיט! ההכנה אמנם אורכת זמן והמתכון דורש מעט מורכבת ולכן הכינו אותו בעיקר לאירועי מיוחדים, אבל מדובר במעדן שווה את ההשקעה ובעיני צריך לנסות לפחות פעם בחיים".

הצעת ההגשה של ג'ני – חותכים את ההורנזו לריבועים גדולים וואוכלים בידיים, ממש כמו שאוכלים המבורגר.

המתכון לקוח מתוך הספר Recipes of My 15 Grandmothers , המאגד את המתכונים המשפחתיים של ג'ני מילגרום, כפי שהועברו מאם לבת במשך דורות.

הספר "מתכונים מ־15 סבותיי" של ג'ני מילגרום
הספר "מתכונים מ־15 סבותיי" של ג'ני מילגרום
תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.