אדיסה - חלוות קמח קווקזית. צילום: אלונה אייזנברג
אדיסה - חלוות קמח קווקזית. צילום: אלונה אייזנברג
מתכון

אדיסה / ח'סולות – חלוות קמח קווקזית

אדיסה (ADISE), שנקראת גם "אסידו" או "ח'סולות" היא ממתק שמעיד על היכולת של הנשים הקווקזיות לייצר מטעמים מחומרי גלם בסיסיים - קמח לבן, סוכר וחמאה

רק לפני שנתיים גיליתי שהאמהות והסבתות שלנו נהגו להכין אדיסה ולובוש טוטואי – לחם מחבת, שמזכיר את הבינג הסיני והפראטה ההודית – כמשלוח מנות לפורים. אדיסה (ADISE), שבחלק מהמקומות קוראים לה "אסידו" או "ח'סולות" היא ממתק שמפעים אותי בפשטות שלו, ומעיד על היכולת של הנשים הקווקזיות לייצר מטעמים מחומרי גלם בסיסיים – קמח לבן, סוכר וחמאה – מעט תושייה והרבה עבודת כפיים.

כן, יש כאן עבודה לא פשוטה – את החמאה והקמח מבשלים לרביכה, שאותה מקרמלים ארוכות תוך כדי בחישה. התהליך הזה מקנה לקמח טעם וניחוח אגוזיים, שגורמים למי שטועם לתהות "מה יש בזה?". כדי לתת לאדיסה מראה חגיגי, נהגו נשות העדה לנעוץ פיסות של אגוזי מלך בקוביות החלווה. אפשר גם לחרוץ בה דוגמאות בעזרת סכין, או להשתמש בחותמות בצק.

מרכיבים לאדיסה חלוות קמח קווקזית

  • 250 גרם חמאה
  • 400 גרם (3 כוסות פחות 2 כפות) קמח לבן
  • 200 גרם (⅔1 כוסות) אבקת סוכר

אופן ההכנה

  • 1. ממיסים חמאה בסיר רחב ושטוח על להבה נמוכה־בינונית.

  • 2. מוסיפים בהדרגה קמח, תוך כדי בחישה מתמדת כדי למנוע מהקמח להישרף. ממשיכים לבשל תוך כדי בחישה מתמדת בחוש 40-30 דקות. תחילה התערובת תהיה חולית ומתפוררת, אבל אחרי כ־30 דקות הצבע יהפוך לזהוב עמוק והתערובת תהיה לחה ובמרקם של פלסטלינה רכה.

  • 3. מסירים מהלהבה, מוסיפים אבקת סוכר ומערבבים היטב 3-2 דקות שהיא מתפזרת בתערובת.

  • 4. מעבירים מייד ל־2 צלחות הגשה שטוחות. משטחים את החלווה בעזרת כף עץ מפזרים חצאי אגוזי מלך ולוחצים עליהם מעט כדי שישקעו בתערובת החמה. אפשר גם לעטר את הבצק בעזרת חותמות. חורצים בעזרת סכין חדה לקוביות קטנות ומצננים.

  • 5. חורצים שוב עד שהקוביות מתנתקות. שומרים בקופסה אטומה עד שבוע. אפשר גם לשמור במקפיא פרק זמן ממושך הרבה יותר.

◆ ◆ ◆

המתכון לקוח מהבלוג "בלושה" של אלונה אייזנברג, בשלנית ואופה החוקרת את מטבחי היהודים ההרריים ומארחת אירועים פרטיים וסדנאות.

 

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.