ביצה עלומה על טוסט. צילום: אילנה אנגל
ביצה עלומה על טוסט. צילום: אילנה אנגל
סיפור

ביצה עלומה על טוסט

אמי הביאה איתה מאנגליה סיר מיוחד להכנת ביצים עלומות. סיר שכיום הוא בן יותר מ-100 ועדיין נעשה בו שימוש

זהו סיפור על אנשים צנועים ודלי אמצעים בשנות החמישים, שידעו להפוך מעט להרבה. לפעמים רק בנראות או בתחושה, וזה בהחלט היה הרבה.

שילה ז"ל לבית הריס, ילידת 1918, ווילס, אנגליה, ובן ז"ל (בנימין) קרבי, יליד 1911, לונדון אנגליה. הוריי. הם עלו לישראל עם ילדה אחת בת 3 בשנת 1949 ומעט מאוד מטלטלין. ב-1956 גם אני הצטרפתי למשפחה.

שני דברים חשובים הביאה שילה מבית אמה. הראשון היה סיר מיוחד להכנת ביצים עלומות (הרבה לפני טרנד ארוחות הבוקר בבתי הקפה בארץ…). הסיר הזה כיום ברשותי והוא לפחות בן 100 שנה. הדבר השני היה ספר מתכוני פסח כשרים, גם הוא ברשותי וגם הוא בן למעלה ממאה שנים.

הם קבעו את ביתם בשכונת אפרידר באשקלון, בית קטן עם גינה גדולה. בן היה נגר והוא התקין לשילה מטבח פרקטי ונוח. הבישול האנגלי דאז היה לא משהו… פשוט למדי, אבל שילה חיפשה תמיד לשדרג. בשנות החמישים והשישים המצב הכלכלי היה קשה ולא כל חומרי הגלם היו בנמצא, אבל היא השתדלה גם להכין אוכל מזין וגם לפנק.

האנגלים מאד אוהבים טוסט, טוסט עם כל דבר מתוק או מלוח: עם חמאה וריבה, עם בננה מעוכה, עם שעועית ברוטב עגבניות. הטוסט פשוט מוסיף לשובע…

כשהיו ביצים בנמצא, היינו נהנים מארוחת ערב "חגיגית". שילה היתה שולפת את הסיר המיוחד. מרתיחים מים בכלי שמעליו יש מכסה עם שלוש קעריות, אליהן שוברים ושופכים ביצה, מכסים במכסה ומבשלים עד למידת העשיה הרצויה: נוזלית, חצי קשה או קשה. בו זמנית ניתן להכין בו שלוש ביצים עלומות, והן היו עולות אחר כבוד על טוסט מרוח בגבינה לבנה או חמאה (כנראה מרגרינה…), אם היה, מעט ירקות בצלחת לקבלת הוויטמינים והצבע וזו היתה ארוחה צבעונית, בריאה ומשביעה לפני שהלכנו לישון.

עד היום בארוחות בוקר אני מכינה ומגישה ביצים עלומות בכלי זה.

סיר בישול ביצים עלומות בן כ -100 שנה: ביצה עלומה על טוסט Poached eggs on toast. ilana engel
סיר בישול ביצים עלומות בן כ-100 שנה. צילום: אילנה אנגל

הסיפור הועלה במסגרת קורס תיעוד סיפורי אוכל של FOODISH ו"באים לטוב" – מערך ההתנדבות של אזרחים ותיקים.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.