שרה לוי, מאמאלונה. צילום: זוהרית אלה
שרה לוי, מאמאלונה. צילום: זוהרית אלה
סיפור

לא נעים לי להגיד לכם… אבל יצא לי ממש טעים

האוכל תמיד זימן לנו חוויות משותפות, שיחות משפחתיות, זמן איכות, גם אם רק על קפה ועוגה, העלאת זיכרונות, ובעיקר תחושה של חמימות ובית עוטף

הרצל, ילדיי ונכדיי האהובים,
אני מקדישה לכם באהבה רבה את ספר המתכונים החדש שלי עם הטעמים, הריחות והמטעמים הרבים שהכנתי לכם במרוצת השנים ושעדיין כולנו נהנים מהם עד עצם היום הזה.

תמיד האמנתי שחוץ מערכים חשובים שהענקתי לכם במהלך חייכם, גם האוכל והישיבה סביב השולחן הם ערך משפחתי עליון. דרך האוכל הביתי והמסורתי ידענו הרבה רגעי נחמה ושמחה. פעמים רבות, הישיבה סביב השולחן עזרה לנו לחשוב בבהירות ולהתמודד עם אתגרים. האוכל וכל המטעמים האחרים שמסביב, השפיעו לנו גם על הלב. על חיי היום יום, בשמחות, באירועים ובכלל.

התלבטתי רבות אילו מתכונים אבחר לספר, שהרי אין סוף למתכונים שניסיתי, יצרתי והכנתי במהלך חיי. לבסוף בחרתי במיטב מתכוני העדה הכורדית והאוכל המסורתי מבית הוריי עם שינויים, שכלולים ומגע אישי שלי.

כמובן שבחרתי גם במתכונים של התבשילים והמטעמים האחרים שגדלתם עליהם והכי אהבתם. אני זוכרת שאביעד אמר לי באחד מערבי השבת שבהם סעדנו יחדיו והכנתי ממיטב מטעמי הגורמה מהאינטרנט, כי רציתי כל כך לגוון לכם: "אמא בבקשה, אוכל כזה יש לנו במסעדות. כשאנחנו באים אלייך תכיני לנו את האוכל שאנחנו מכירים ושהוא הכי טעים לנו…"

כשהייתי צריכה לבחור שם לספר בחרתי ללא היסוס בשם מאמאלונה. כך מכנה אותי אפי זה שנים רבות. זה כינוי שאני כל כך אוהבת ואימצתי ללבי. הכינוי המתוק הזה מסמל עבורי את המשמעות של אימהות, משפחה ואהבה ללא תנאי לילדיי ולנכדיי האהובים.

לספר נבחרה גם כותרת משנה של ארבעה אלמנטים חשובים לאין ערוך, שדרכם בחרתי להעביר לכם את סיפור האוכל שלי:

משפחה – תמיד האמנו שהמשפחה היא הכוח שלנו, עושים הרבה דברים ביחד ונהנים זה במחיצת זו.

בית – הבית שלנו הוא בית שתמיד אוהב לארח, תמיד מלא במשפחה וחברים, בית של חיבוק ונתינה גם בלי שום סיבה מיוחדת. בית שבו אוהבים לעשות דברים יחדיו, בית שבו המטבח לא נסגר לעולם.

אוכל – האוכל תמיד זימן לנו חוויות משותפות, שיחות משפחתיות, זמן איכות, גם אם רק על קפה ועוגה, העלאת זיכרונות, ובעיקר תחושה של חמימות ובית עוטף.

געגוע – געגועים שלי לריחות האוכל מבית הוריי והגעגועים של מוטי לריחות התבשילים שלי. געגוע לימי המשפחה המורחבת ולמפגשים המשפחתיים, שלא אשכח לעולם.

הספר הזה הוא התגשמותו של חלום ישן שלי ואני כל כך מתרגשת להעניק לכם אותו. תודה לכם אהוביי שתמכתם ועודדתם, תודה ליערה על שלא הרפתה ודחפה ללא הרף את רעיון הספר.

אני אמא גאה למשפחה מלוכדת, תומכת ואוהבת. גאה בעדה שלי, במסורת שלי ובמאכלים שבישלתי לכם אז והיום. מקווה שדרך האהבה שלי לבישול ולאוכל אצליח לשמר ולהעביר הלאה את סודות הבישול הכורדי על כל גווניו, לכם ולדורות הבאים.

מקווה שתאהבו את הספר, תשתמשו בו ותאמצו אותו ללבכם לפחות כמוני.
מאחלת לכולנו שנמשיך לשבת סביב שולחן האוכל המשפחתי, ליהנות, לחבק, לשתף ולצחוק. והעיקר, לאהוב אחד את השני דרך האוכל וגם בלעדיו.

שלכם, אמא

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.