משפחת חייט-שפירו ממוסקבה. צילום: סשה זקס
משפחת חייט-שפירו ממוסקבה. צילום: סשה זקס
המגזין

דברים טעימים ודברים מתוקים

דוד, אחד משמונת הילדים של משפחת שפירו־חייט ממוסקבה, טבע את ההבחנה בין מתוק לטעים כשהיה פעוט, ועד היום אין חגיגה משפחתית בלי תחליף מלוח לעוגה

מי אנחנו?

לנה שפירו פליטמן
נולדה ב-1973 במוסקבה. פסיכולוגית ומתמטיקאית בהשכלתה ובעלת גן ילדים. בשעות הפנאי לנה מציירת, בעיקר טבע דומם. ”אחרי שאני מסיימת לצייר את הפירות ואת הירקות אנחנו אוכלים אותם, ולכן אני מקפידה לקנות בשוק רק את היפים ביותר“, היא אומרת בחיוך.

אולג חייט
נולד ב-1960 במוסקבה. מורה למתמטיקה ולמחשבים. בצעירותו עבד אולג פעמיים כטבח במשלחות גיאולוגיות לסיביר, שם נדרש לאפות לחם בחבית דלק מטוסים ולהכין פשטידות במדורה. הוא גם התמחה שם בבישול דגים. מאז הוא האחראי בבית על הכנת דג מלוח. לפעמים, הוא גם זה שאופה את החלה לקראת שבת.

הילדים:

אליהו חייט, נולד ב-1985 במוסקבה. בעל תואר ד“ר בהיסטוריה. למד שפות עתיקות (כמו שומרית, אכדית וארמית) ומתגורר בלייפציג שבגרמניה. לדברי אביו, סוכריות מרמלדה בצורת דובים הן עדיין המאכל האהוב עליו מכל.

אסתר חייט, נולדה ב-1989 במוסקבה וחיה בחיפה. עוסקת בארגותרפיה בזקנים ובילדים עם צרכים מיוחדים. היא בעלת שני תארים משתי אוניברסיטאות – האחת במוסקבה (פילולוגיה קלאסית) והשנייה בחיפה (ריפוי בעיסוק). בין לבין, אסתר גרה ברומא, שם שיפרה את האיטלקית שלה. היא גם עבדה כמתנדבת באתיופיה במשך כחצי שנה. לכן, היא מומחית לקפה.

ארקדי פליטמן, נולד ב-1992 במוסקבה. מתגורר בעיר בדירת שותפים ועוסק בתקשורת מחשבים. הוריו מספרים שמאז עזב את הבית ארקדי נוהג להתקשר לאימו, לנה, לפחות פעם בשבוע כדי לבקש מתכונים ולהתייעץ איתה בעניינים שבמטבח.

קטיה רחל פליטמן, נולדה ב-1995 במוסקבה. בוגרת החוג לפסיכולוגיה ומטפלת בילדים. קטיה, שאוהבת במיוחד את מטעמיה של אמה, מגיעה לעתים קרובות כדי לאכול – במיוחד כאשר לנה אופה את עוגת הלימון החביבה עליה.

יעקב־זיסה חייט, נולד ב-2000 ברחובות. יעקב הוא בנם הבכור המשותף של לנה ואולג. עובד במסעדה במוסקבה ומתמחה באוצרות יין (Sommelier).

דוד–קלמן חייט, נולד ב-2003 במוסקבה. דוד שסיים בשנה שעברה את לימודיו בתיכון מסייע מאז לאימו, לנה, בגן הילדים. חובב אפייה וידוע בקרב בני המשפחה וחבריו בעוגותיו הנהדרות.

יוסף חייט, נולד ב-2005 במוסקבה – בדיוק ביום הולדתו של אביו, אולג. תלמיד כיתה י‘ במגמת מתמטיקה ומחשבים. יוסף יודע להכין את שתי המנות האהובות עליו: צלי בשר עם שעועית ואגוזי לוז בקרמל.

בנימין־אריה חייט, נולד ב-2010 במוסקבה. תלמיד כיתה ג‘ בבית הספר פרספקטיבה בעיר. על אף גילו הצעיר בנימין כבר מבשל ואופה בעצמו, במיוחד כשהוא ברוגז עם הוריו ונתקף רעב – כפי שמעידים לנה ואולג. הוא יודע ומחבב לאפות פיצה ולטגן לביבות.

DSCF1453
רגע לפני ההסתערות. לנה שפירו. צילום: סשה זקס
169230025_956657881809163_5145725210610466768_n
"מציירת את הפירות והירקות, לפני שאוכלים. לכן תמיד בוחרת את הכי יפים." ציור של לנה, צילום: סשה זקס

היכן הצטלמנו?

”המטבח הוא הסלון שלנו, ואנחנו מארחים בו את כל מי שבא לביקור“, אומרים לנה ואולג שמתגוררים במוסקבה יחד עם ”שלושה ילדים וחצי" מתוך שמונת ילדיהם. ”‘חצי' משום שיעקב אינו ישן כאן כל יום“, הם מסבירים. בביתם מתגוררים גם כלב, שלושה חתולים, חולדה ונחשה בשם ויויאן. ”ולכן, עלינו לדאוג שלא לשכוח אוכל סתם כך על השולחן במטבח“.

חוטפים מיד מיד כשהוא מגיע לשולחן. הלפיושקה של משפחת חייט־שפירו ממוסקבה. צילום: סשה זקס

המטבח שלנו

אף שבצעירותו עבד אולג כטבח, המטבח בבית חייט-שפירו הוא הממלכה של לנה שמדי יום מכינה מרק למפגש המשפחתי: ארוחת הערב. ”והכל היא מבשלת בסיר גדול-גדול כדי שיספיק לכו-לם“, אומר אולג.

”אני מכינה מרק בורשט עם שעועית בדיוק כמו אימא של אולג“, אומרת לנה. ”את הגפילטע פיש אני מכינה לפי מתכון של אימא של בעלי הראשון: היא הייתה רוסייה אבל אימא של בעלה הייתה יהודייה, והיא העבירה לה את המתכון בירושה“.

אחד מלהיטי התפריט המשפחתי עתיר ההשפעות (”כדי שלכל אחד יהיה מה לאכול“) הוא כריך הסתתים מתוך הספר ”בביתו במדבר“ מאת מאיר שלו: ככר לחם ממולאת בכל טוב: גבינה, ירקות, שום ושמן זית. מאז קראה לנה את הספר היא מכינה את הכריך לשמחת כולם.

משפחת חייט-שפירו. צילום: סשה זקס

מתכון הבית – לפיושקה, לחם קווקזי:

מקורו של מאפה הגבינות, שפירוש שמו ”לחם שטוח“ (והוא נקרא גם חיצ‘ין (Hychin), באזור הקווקז. לנה הכינה אותו לכבוד חג השבועות. ”דוד, הבן שלנו, אומר שיש דברים מתוקים – ויש דברים טעימים. כיוון שכל שאר הילדים מבקשים לחג עוגת גבינה ותות שדה חיפשתי בזמנו מתכון מלוח לחג במיוחד בשבילו“, היא מספרת. את המתכון מצאה לנה דווקא אצל חברתה הטובה: הדולה שעזרה ליילד את דוד.

למתכון הלפיושקה לחצו כאן

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.