מלידה (malida). איור: נדב יהל
מלידה (malida). איור: נדב יהל
המגזין

מלידה

אם בשבילכם אוכל הודי זה מלאי כופתה וצ'יקן טיקה, כדאי שתכירו את המלידה (malida) - מאכל מתוק מבית קהילת בני ישראל, יהודי מערב הודו

המלידה מוגשת במסגרת טקס ששמו זהה לשם המאכל, המציין הודיה על אירועים מיוחדים ושמחות וכולל התכנסות משפחתית, ברכות ושירים – וכמובן המון אוכל. 

ההיסטוריה של טקס המלידה אגדית וצבעונית, כיאה ליוצא הודו: לפי האגדה, אנשי "בני ישראל" הוגלו הארץ ונישאו בספינה עד לחופי הודו, ושם טבעה האונייה (בדיוק בט"ו בשבט!). את רוחם של הניצולים המעטים עודד לא אחר מאשר אליהו הנביא, שירד מהשמיים במרכבת אש, והוא הורה להם לשמר את מסורת ישראל גם בגלות. טקס המלידה הראשון למעשה התרחש אז, והיה התחליף לקורבן מנחה – קורבן מן הצומח (בכל זאת, הודו) שהובא לבית המקדש. עד היום כוכב הטקס הוא אליהו, ושירים רבים בסדר מוקדשים להודיה לו.  

בדומה לקורבן המנחה, המלידה עשויה מסולת מושרה במים בתוספת סוכר ותבלינים כמו הל וקינמון- אם כי בקהילת בני ישראל מכינים אותה לעיתים מאורז גרוס (פוהה). את הבלילה עורמים בצורת הר (זכר למעמד הר סיני) על מגש עגול (טאלה) ומקשטים בפרחים, במיני אגוזים ובעלים ריחניים. את התלולית מקיפים חמישה סוגי פירות, ולצידה מונח נר שרף לבונה או קטורת, לזכר הקטורת שהוקטרה בבית המקדש. 

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.