סבתא פרידה מכינה מלית רביולי. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)
סבתא פרידה מכינה מלית רביולי. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)
סיפור

סודות ממטבחה של סבתא פרידה

לסבתא פרידה לא היו מתכונים מדויקים. היא הייתה מקצוענית במטבח והכינה לנו תבשילים ומאפים מצוינים לפי חוש אישי שהיה לה ובאהבה רבה

כחלק מהעבודה על ספר המתכונים ביקשנו מסבתא להכין יחד איתנו חלק מהמתכונים שבספר. תוך כדי הפעלנו גם מצלמה. היה מדהים לראות איך בשניות סבתא הופכת ל"חיית מטבח" – מוציאה חומרי גלם מהמקרר ומיד מתחילה בהכנת המנות תוך כדי שהיא מסבירה לנו את התהליך כאילו היא כוכבת תוכנית בישול בטלוויזיה.

כחובב בישול ואפייה לא יכולתי שלא להתרשם מטכניקות העבודה והאלתורים של סבתא במטבח: איך היא משתמשת באריזה בצק עלים כדי למנוע את הידבקות הבצק למערוך. איך היא לשה בכוח את הבצק כאילו היא בת 20. איך היא דואגת שלא יישאר בצק על דפנות הקערה ואיך היא מנקה את מיכל היוגורט בעזרת הבצק שהכינה, וכל זה כי "אסור לזרוק אוכל". איך היא פוקדת עלינו מה לעשות כאילו היא הייתה שף במסעדת יוקרה. איך היא מחזיקה בסיר חם ללא כפפות. איך היא עובדת במקביל על מספר מנות כדי לחסוך בזמן. טכניקת קיפול הרביולי הקלה והמהירה שלה שהשאירה אותי פעור פה.

סבתא פרידה מקפלת רביולי במומחיות. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)
סבתא פרידה מקפלת רביולי במומחיות. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)

הסוד של קציצות העוף

לא היה קל לקבל מסבתא את המתכונים המדויקים , בעיקר כי אין ממש כאלו. כששאלתי אותה כמה קמח צריך במתכון של אחת העוגות היא ענתה לי, "כמה שלוקח". כששאלתי כמה זמן צריך לבשל את הממליגה ענתה, "עד שמוכן". לא סוד שקשה לכולם במשפחה להגיע לטעם המדויק של האוכל של סבתא. קציצות העוף העדינות שלה, למשל. אמא מנסה להכין אותן כבר שנים ללא הצלחה. רק במהלך הצילומים גילינו את המרכיב הסודי – כף מיונז.

אין ספק שסבתא הייתה מקצוענית במטבח והכינה את האוכל באהבה גדולה. אני לא יודע ממי "נדבקתי" באהבת הבישול והאפייה, אבל אני מניח שגם לסבתא יש חלק בזה. ערן

"אין זה משנה כמה העולם נעשה מודרני, המסורת תמיד תהיה הפיגום של חיי המשפחה"

אלמוני
תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.