המשפחה חוגגת שבועות עם המאכלים של סבתא פרידה. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)
המשפחה חוגגת שבועות עם המאכלים של סבתא פרידה. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)
סיפור

בחירה קשה

איך אפשר לבחור מאכל הכי אהוב של סבתא? מרק חסה, גומבוץ, נוקרדלי, כרוב ממולא? על השאלה הזאת קשה לענות כי הכול פשוט טעים

לבחור מאכל אהוב של סבתא…

בתור מי שגדלה אצל סבא וסבתא ואכלה מהמטעמים שסבתא הכינה לי, מאז ימי המעון דרך ימי התיכון ועד היום, נראה לי בלתי אפשרי לבחור מאכל אחד מיוחד. אני הכי אוהבת את הפלפל הממולא "בלי שמלה", את מרק הקימל, את האטריות עם הכרוב, את הממליגה, הגומבוץ, את מרק העוף הכי טעים בעולם, הבלינצ'ס עם הבשר, הנוקרלי, הכרוב הממולא ועוד אין סוף מאכלים של סבתא.

תודה לך סבתא על הכול, שתמשיכי לבשל ולהאכיל את כולנו כי ברור שזה אחד הדברים שגורמים לך אושר גדול. שתהיי בריאה ומאושרת!
מעיין

"הבישול נותן לי כוח ומחזק אותי".

פרידה ברקוביץ'

טעמי ילדות

כשהייתי בהיריון עם טלטול הרגשתי מאוד מאוד רע ולא יכולתי להיכנס למטבח. סבתא זיהתה את המצוקה ובלי לדבר יותר מדי נכנסה למטבחה והתחילה, באופן קבוע, להכין לי את המאכלים שאהבתי ויכולתי לאכול – מרק חסה, פשטידות והמון המון גומבוץ. אני שמחתי מאוד וכמובן גם שיר, שכבר התאהבה במאכלים של סבתא.

בשלב מאוחר יחסית של ההיריון כבר הרגשתי טוב יותר ואמרתי לסבתא שאני כבר מסתדרת ואוכלת והיא לא צריכה להכין לי יותר אוכל. סבתא חייכה, אמרה שהיא שמחה שאני מרגישה יותר טוב, אבל היא מתכוונת להמשיך ולהכין לי אוכל כי היא רוצה שהתינוק שגדל לי בבטן יתרגל ויאהב את האוכל שלה מיד כשייצא. חכמה סבתא, היא לא טעתה. גם טל וגם שיר אוהבים את האוכל של סבתא מאוד מאוד. ולטל, שאינו אכלן גדול, תמיד אפשר להציע גומבוץ והוא יקפוץ משמחה, ממש כמוני. כנראה שבאמת זה עובר דרך הבטן.

כמה כיף שאפשר לאכול את המאכלים המסורתיים והטעימים ולידם מאכלים מומצאים, מתובלים ועדכניים וכל זה מעשי ידיה של סבתא שלי, שממשיכה לשלוח לי ולמשפחתי אוכל מעולה!
עינה

"יש לי הרבה פרחים", הוא אמר, "אבל הילדים הם הפרחים היפים מכל"

אוסקר ווילד
תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.