עוגיות שמרים של סבתא פרידה. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)
עוגיות שמרים של סבתא פרידה. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)
סיפור

אוכל עושים באהבה

אמא אהבה ללמוד דברים חדשים וצפתה בתוכניות בישול בטלוויזיה, אבל הנכדים ביקשו שתכין רק את האוכל המוכר שהם אוהבים

כשאומרים ש"אוכל בא מאהבה" מדברים על אמא, שהיא אומנית הבישול. אמא היא הבשלנית הכי טובה בעולם. האהבה של אמא לבישול ואפייה ידועה לי מאז שאני זוכרת את עצמי. תמיד יכולתי להביא את כל החברים והשכנים הביתה, מבלי להודיע, ואמא הייתה מאכילה את כולם באהבה רבה.

הילדים שלי תמיד אומרים לאמא, שאוהבת לצפות בתוכניות הבישול בטלוויזיה: "סבתא, תראי, תיהני ואל תלמדי להכין דברים חדשים. אנחנו אוהבים רק את מה שאת מכינה". קשה לי להצביע על אוכל מסוים שאני הכי אוהבת – שעועית מרוסקת? תרד עם ביצה? דייסה עם קקאו? בקיצור, אני אוהבת את כל מה שאמא מכינה.
אוכל זה לא מתכון. אוכל זה אהבה, נתינה, חיבור, שמחה ואושר. אמא נותנת לנו את כל זה.
מירי

ארבעה דורות – כל הבנות במשפחה של סבתא פרידה. צילום: באדיבות המשפחה
ארבעה דורות – כל הבנות במשפחה של סבתא פרידה. צילום: באדיבות המשפחה

געגועים למאכלי ילדות

שמחתי מאוד על הכנת ספר בישול עם מתכונים של אמא – שאותם אני אוהבת, שעליהם גדלתי ושאותם אני מבשלת לילדיי ולנכדיי, ממש בטעמים שהכרתי אצל אמא. אחד המאכלים שמאוד אהבתי היה מרק דגים עם שמנת, שאמא לא מכינה כבר שנים. כמו כולם גם אני אוהבת גומבוץ, ממליגה, מרקים עם שמנת ועוד.

יש לי המון המון זכרונות על אוכל כי אמא תמיד בישלה. אני נזכרת בחג פורים ברומניה – היינו מתאספים, כל המשפחה המורחבת, אצל הוריי ליד שולחן מלא בעוגות כמיטב המסורת: ג'ירבו, דובוש, עוגת פרג ועוד. לא משנה כמה עוגות אמא הכינה הן תמיד נגמרו עד סוף החג. אני מתגעגעת מאוד לריבת פרי הוורד שאמא הכינה בילדותי ושיכולתי לאכול בתוספת לחם וחמאה ללא הפסקה. אמא, תמשיכי לבשל בהנאה מאכלים של פעם שאנו אוהבים ושאת יודעת הכי הכי.
יולי

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.