שרה SARA סופרין ברוך SUFRIN | פ'יז'וניס, תבשיל השעועית של יום שישי
שרה SARA סופרין ברוך SUFRIN | פ'יז'וניס, תבשיל השעועית של יום שישי
סיפור

פ'יז'וניס – תבשיל השעועית של יום שישי

אם יזדמן לכם לבקר ביום שישי בבוקר במטבח ספניולי, בפתח יקבלו את פניכם ניחוחות תבשיל הפ'יז'וניס

אם יזדמן לכם לבקר ביום שישי בבוקר במטבח ספניולי, בפתח יקבלו את פניכם ניחוחות תבשיל הפ'יז'וניס ומיד תגלו שעל הכירים, בין יתר הסירים, עומד סיר ובו מתבשלים ביחד שעועית לבנה עם נתחי בשר…חובה !!

ביום שישי אחד, לאחר שסיים אבי היקר איזק ז"ל לאכול את מנת הפ'יז'וניס ,חייך בנחת ואמר לאימי: "UN FIJON VALE UN MILYON, TE VA PUJAR LA KETUBA" – "שעועית אחת שווה מיליון, אכפיל את ערכה של כתובתך"

בין הסלוניקאים מסתובב סיפור על "תבשיל השעועית של סלוניקי" . העיר סלוניקי ידעה ימים של פריחה ושגשוג, אך גם ימים של אסונות טבע ועוני.

בתקופה העות'מאנית שלט על העיר סולטן שגילה אמפתיה כלפי יהודי עירו, ורצה להזדהות עם תחושות תושביו, שסבלו מהרעב ששרר בעיר. אי לכך, קרא לאנשים האמונים על הסעדתו ודרש מהם לבשל עבורו אך ורק מה שהיהודים המסכנים אוכלים. לאחר שהטבח חקר מהו התבשיל המוגש על שולחנם של היהודים, התברר לו שהפ'יז'וניס שמחירם היה זול, התבשלו כמעט בכל מטבח. חזר למטבח הסולטן ולתוך סיר גדול הכניס שעועית ומים, כפי שהורו לו הנשים היהודיות, וכדי להשביח את התבשיל הגדיל לעשות, והוסיף נתחי בשר שמנים ועצמות מח, כי הרי לא יתכן שתוגש לשליט סעודה ללא בשר…. אכל הסולטן מהתבשיל הטעים, התענג ואמר "אם זה מה שאוכלים היהודים, על מה הם מלינים???"

יום אחד החליט הסולטן לטייל בחוצות העיר כדי לחוש את מצב רוחם של היהודים, החליף בגדיו לבגדי אביון, לקח עמו את הווזיר ויחדיו הגיעו לרובע היהודים. היה זה ערב שבת, בעודם עוברים ליד בית הכנסת בשכונה הדלה, פגש אותם הגבאי והזמינם להשלים מניין בבית התפילה. הסולטן שהיה מודע למנהגי היהודים, ידע לפחות לומר "אמן" במקומות הנכונים, לכן, הגבאי לא הבחין שהם זרים ובתום התפילה, בראותו את לבושם הדל, הזמין אותם לארוחת שבת. "שולחני דל, אבל תמיד תמצא צלחת פ'יז"וניס כדי לעשות מצווה עבור אורח רעב", כך אמר. שמע השליט שעתיד הוא לסעוד שעועית בבית יהודי, שמח עד מאד.

כאשר הסבו לשולחן, קיבל הסולטן קערה מלאה פ'יז'וניס, אולם, לא היה בה זכר לבשר או לעצמות, פנה לבעלת הבית ושאל "הלזה יקרא פ'יז'וניס???" "כן" ענתה האישה, "כמו שהנך רואה בישלתי אך ורק פ'יז'וניס", "אבל פעם אכלתי פ'יז'ונס עם בשר ועצמות ונשבעו לי שזה פ'יז'וניס של יהודי סלוניקי," אמר האורח. הסביר לו הגבאי "עליך להבין , אצל יהודי סלוניקי יש שני סוגי פ'יז'וניס – הפ'יז'נוס של העשירים והפ'יז'וניס של העניים.".

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.