האירוע הסתיים

יום שני

17

אפריל 2023

שמחה יוסף, זכרון במטבח. צילום: איה שלום
שמחה יוסף, זכרון במטבח. צילום: איה שלום
אירוע

זיכרון במטבח | שמחה יוסף

שמחה יוסף, בתם של חיים ואסתר (ויוונטה) רפאל ממעדניית חיים רפאל הידועה, תספר על חיי אימה שילדותה בין הים לכרמים, בקורפו, נקטעה עם פלישת הנאצים ליוון

date מתי
יום שני, 17 אפריל 2023
19:30 - 21:00
איפה
אולם טיש, אנו - מוזיאון העם היהודי, קלאוזנר 15, תל אביב
pay כמה
הירשמו עכשיו

במסגרת זיכרון במטבח – מסלול ייחודי בשיתוף זיכרון בסלון המתמקד על החיים השוקקים והעשירים לפני המלחמה ועל המנהגים והמסורות הקולינריות שנגדעו עם השואה – תספר שמחה יוסף את סיפור חייה של אמה, אסתר (ויוונטה) רפאל, ואיך שמרו הוריה על האוכל המסורתי שעליו גדלו – דרכו חזרו אל העולם שממנו באו והלך לאיבוד.

שמחה יוסף, היא בתם של חיים ואסתר (ויוונטה) רפאל – שורדי שואה מסלוניקי וקורפו שהקימו את המעדנייה הנודעת חיים רפאל ברחוב לוינסקי תל אביב (אשר מנוהלת כיום על ידי הדור השני והשלישי). אמה, אסתר (ויוונטה) רפאל, נולדה וגדלה באי קורפו, באחת מהקהילות היהודיות הוותיקות בעולם. עם פלישת הנאצים נשלחה אמה, לאושוויץ ושם הכירה את חיים רפאל, מי שלימים יהיה בעלה ואביה של שמחה.

כשהגיעו לארץ, חיים מצא את פרנסת המשפחה בעבודות שונות, וב־1958, אחרי עשור של עבודות מזדמנות, הוא הקים מכולת ברחוב לוינסקי בתל אביב – שלימים הפכה למעדניית חיים רפאל. אסתר, שהייתה הבשלנית בבית, העבירה לילדיה את אהבת האוכל ואת המסורת שעליה גדלה היא עצמה דרך המאכלים, וילדיה שומרים על על המתכונים שלה בקנאות.

שימו לב: האירוע יתחיל ב-19:30 בדיוק, מומלץ להגיע כמה דקות לפני הזמן.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.