האירוע הסתיים

יום שני

17

אפריל 2023

צילום: דניאל לילה וטל חרס
צילום: דניאל לילה וטל חרס
אירוע

זיכרון במטבח | אלברט כהן

אלברט כהן, השחקן המוערך, יספר על חייו כילד יהודי בבולגריה ויתאר איך המלחמה הפגישה אותו עם התיאטרון שהפך למרכז חיו אך גם גרמה לחיים כפי שהכיר להיפסק

date מתי
יום שני, 17 אפריל 2023
18:00 - 19:00
איפה
אולם טיש, אנו - מוזיאון העם היהודי, קלאוזנר 15(בתוך מתחם אוניברסיטת תל אביב), תל אביב
pay כמה
הירשמו עכשיו

במסגרת זיכרון במטבח – מסלול ייחודי של FOODISH וזיכרון בסלון, המתמקד בחיים השוקקים והעשירים של הקהילות היהודיות בעולם, על המנהגים והמסורות הקולינריות הנפלאים שלהן, שנגדעו עם השואה – יספר אלברט על חייו כילד יהודי בבולגריה שגילה את עולם המשחק, על הטעמים שבדרך, על הקריירה הענפה והמצליחה שלו ועל הזיכרונות מחיי הקהילה היהודית בבולגריה שלפני המלחמה.

אלברט כהן נולד ב־1932 בסופיה שבבולגריה, כשהיה בן 6 פרצה מלחמה. בשנת 1943 עם ריבוי מקרי האנטישמיות והפרעות בסופיה נמלטה משפחתו לדובניצה אולם מעז יצא מתוק – הודות למעבר התוודע אלברט לראשונה לתיאטרון, ובזכותו, כך הוא אומר הפך לשחקן.

ימי המלחמה עברו על המשפחה בשקט יחסי, אבל בסופה היה ברור כי החיים השלווים של יהודי בולגריה כבר אינם בטוחים וכך, ברגע שיכלו, עלו בני המשפחה ארצה. האוכל הבולגרי הביתי שהוריו ואחר כך גם נשותיו, ילדיו ונכדתו של אלברט המשיכו להכין, היה הדרך לזכור ולשמר את המסורת של הקהילה היהודית הוותיקה בה אלברט גדל.

* תודה לכל המתנדבים שאיפשרו את קיומם של אירועי זיכרון במטבח *

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.