האירוע הסתיים

יום שישי

24

פברואר 2023

סיור וטעימות במזקקת הולנדר. צילום: אפרת רענן
סיור וטעימות במזקקת הולנדר. צילום: אפרת רענן
אירוע

טעימה של שנאפס – סיור וטעימות במזקקת הולנדר

סיור בחללי הייצור של המזקקה בעלת הסיפור המשפחתי המיוחד וסדנת טעימות מודרכת, המשלבת בין דגים כבושים ומעושנים של מיטב הספקים בארץ לבין תזקיקי פירות

date מתי
יום שישי, 24 פברואר 2023
10:00
איפה
מזקקת הולנדר, הברוש 47, מושב בית מאיר
pay כמה
130 ש״ח
הירשמו עכשיו

שנאפס תפוחים וטונה מעושנת? סיור חגיגי במזקקת הולנדר יגרום לכם לענות, בלב שמח ומבושם קלות: YES PLEASE! משקה הדגל של בתי המרזח היהודיים באירופה של המאה ה-17 עושה עלייה למושב הציורי בית מאיר שבהרי ירושלים, וביום שישי בצהריים תוכלו לסייר בחללי הייצור של המזקקה, להיחשף לסיפור המשפחתי המיוחד שמאחוריה וליהנות מסדנת טעימות מודרכת, המשלבת בין דגים כבושים ומעושנים של מיטב הספקים בארץ לבין תזקיקי פירות נקיים מארץ ישראל המיוצרים במזקקה המשפחתית, בהתאמה מושלמת.

מזקקת הולנדר

למזקקת הולנדר היסטוריה ארוכה שמייצגת את הקשר העמוק בין הקהילות היהודיות במזרח אירופה לתעשיית ייצור האלכוהול. ההיסטוריה המשפחתית מתחילה עם משפחת שיינפלד שעסקו בייצור אלכוהול כבר במאה ה־19 והמשיכה עם נישואיה של אלטה איטל לרבי יצחק-אייזיק הולנדר, איתו היא הקימה בשנת 1930 יקב, מזקקה ולצידם בית מרזח הקטן בעיירה ניטרה בסלובקיה. במהלך מלחמת העולם השניה, בית המרזח – שהיה מוסד אהוב על יהודים וגויים – הפך לזירה שאיפשרה הצלת חיים: אנשי המשטרה הבכירים, שהיו לקוחות קבועים של המקום, מסרו מראש לבני משפחת הולנדר היהודיים, את שמות בני הקהילה שמועמדים לגירוש ואלה הזהירו אותם מראש וסייעו להם להימלט. לימים גם הם היו בין הנמלטים. כששבו, גילו שהיקב הולאם בינתיים על ידי הקומוניסטים שקיבלו את השלטון ולא הייתה כל אפשרות להחזירו לידהם. יוסי ועקיבא הולנדר – בניהם של אלטה ואייזק, עלו ארצה, יוסי נהרג במלחמת העצמאות, ועקיבא חזר למקצוע המשפחתי, התחיל לסחור ביין ולימים אף הפך לבעלים של מפעל ענבי ציון בבת ים לייצור משקאות. בשנות ה־60 העסק המשפחתי נקלע לקשיים ונסגר. ב־2012 הנינים החלו לבנות אותו מחדש בהרי ירושלים. לאחר תלאות (כולל שריפה ענקית שפגעה אנושות במזקקה הצעירה), העסק שב לפעול ומתמחה בשנאפסים המיוצרים לפי טכניקות מסורתיות וליקרים.

* האירוע כשר.

לכל אירועי סופ"שלעך

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.