יום רביעי

31

יולי 2024

עוגת שזיפים גרמנית. צילום: SHUTTERSTOCK
עוגת שזיפים גרמנית. צילום: SHUTTERSTOCK
אירוע

סבתא בישלה – מפגש שלישי בסדרה: אסתר לבנת מקהילת הייקים

הבשלנית אסתר לבנת תערוך לנו היכרות עם הצדדים המפתיעים (והטעימים!) של המטבח הייקי - מטבח ישיר ונטול גינונים, מחובר לאדמה ובעל קונדיטוריה מופלאה

date מתי
יום רביעי, 31 יולי 2024
19:00 - 21:30
איפה
בית הספר לבישול אטיליו, יוני נתניהו 4, אור יהודה
pay כמה
140 ש״ח
הירשמו עכשיו

"צ'וּלְנְט הוּא מַאֲכַל-שָׁמַיִם,
שֶׁהָאֵל, הוּא בִּכְבוֹדוֹ,
אֶת מֹשֶׁה, לִמֵּד לִרְקֹחַ
בִּמְרוֹמֵי הָהָר סִינַי

צ'וּלְנְט הֲלֹא הוּא אַמְבְּרוֹזְיָה
הַכָּשֵׁר שֶׁל אֵל-אֱמֶת"

עבור אסתר לבנת, ילדת העיר ברסלאו, האוכל תמיד היה חלק בלתי נפרד מהרוח, מהמהות ומהמסורת. לבנת נולדה ב־1927 למשפחה יהודית משכילה. על אף שהמשפחה שמרה על אורח חיים דתי, החברה בה חיו הייתה מעורבת והאוכל שבישלה המשפחה הושפע במידה שווה מלוח השנה היהודי ומהמטבח של השכנים החילונים והגרמנים. כשעלתה המשפחה לארץ, ב־1938, היא המשיכה לשמור על הטעמים וטכניקות הבישול של המטבח הייקי.

אסתר לבנת תגיע למפגש מיוחד בבית הספר אטיליו, בו תערוך לנו היכרות עם הצדדים המפתיעים (והטעימים!) של המטבח הייקי – מטבח ישיר ונטול גינונים, מחובר לאדמה ולמקום ובעל קונדיטוריה מופלאה. נשמע על הדרכים בהן השתמר המטבח הייקי לאורך עשרות שנים בארץ ונטעם ממאכלי השבת שלבנת ממשיכה לבשל מאז הייתה אישה צעירה.

סבתא בישלה היא סדרת מפגשים משותפת של FOODISH ובית הספר לבישול אטיליו ובהנחיית אוצרת התוכן חמדת גולדברג, החושפת סודות מהמטבח הביתי של סבתות מקהילות שונות. הסדרה מיועדת לכולם – לחובבי אוכל, אנשי מקצוע ואלו שאוהבים להציץ לסירים של אחרים ולגלות שם אוצרות נשכחים מהמטבח היהודי.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.