יום שני

3

יוני 2024

הוּלוּ-אָגֵרְש (רבקה) ברקולי. צילום: מיטל אזולאי מסטודיו הפנינה; איפור: אינה ברק
הוּלוּ-אָגֵרְש (רבקה) ברקולי. צילום: מיטל אזולאי מסטודיו הפנינה; איפור: אינה ברק
אירוע

סבתא בישלה – מפגש שני בסדרה: הוּלוּ-אָגֵרְש (רבקה) ברקולי מקהילת יוצאי אתיופיה

אחד המטבחים הכי צבעוניים, ריחניים ומרגשים בישראל הוא גם אחד המסתוריים. הוּלוּ-אָגֵרְש (רבקה) ברקולי תיקח אותנו למסע מרתק במטבח האתיופי של ילדותה

date מתי
יום שני, 3 יוני 2024
19:00 - 21:00
איפה
בית הספר לבישול אטיליו, יוני נתניהו 4, אור יהודה
pay כמה
140 ש״ח
הזמינו עכשיו

אביה של הוּלוּ-אָגֵרְש (רבקה) ברקולי היה צ'וו אקפפיי – אחראי על חלוקת מזון וצמחי תבלין לכפרים המרוחקים באתיופיה. אנשי הכפרים רחקו מהצמחים תערובות תבלינים, שהאמינו שהן מחזקות את הגוף והנפש.

ברקולי עלתה לארץ כשהייתה בת 7 ופנתה במהרה לאוכל המערבי הזמין. כשבגרה, חיפשה תזונה בריאה יותר והחליטה לחזור לאוכל האתיופי של ימי ילדותה. משגילתה שהוא מיטיב עמה, היא החלה לחקור אותו, לשמר את מסורות הבישול של בנות הקהילה ולקחת על עצמה את התפקיד של אביה: להנגיש את הידע ואת חומרי הגלם של המטבח האתיופי.

הוּלוּ-אָגֵרְש (רבקה) ברקולי תגיע למפגש מיוחד בבית הספר אטיליו, בו תחשוף בפנינו את הצדדים של המטבח האתיופי שמעטים בארץ מכירים: תספר על התבלינים וסגולותיהם, על טכניקות הבישול המיוחדות ועל מסורות הקהילה, וגם תבשל ארוחה מסורתית של שבת בצהריים.

סבתא בישלה היא סדרת מפגשים משותפת של FOODISH ובית הספר לבישול אטיליו ובהנחיית אוצרת התוכן חמדת גולדברג, החושפת סודות מהמטבח הביתי של סבתות מקהילות שונות. הסדרה מיועדת לכולם – לחובבי אוכל, אנשי מקצוע ואלו שאוהבים להציץ לסירים של אחרים ולגלות שם אוצרות נשכחים מהמטבח היהודי.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.