מחברת  המתכונים של מרצ'ה ונעמי ממטבח הילדים בשנות ה- 70-80.: מטבח ילדים - קיבוץ עין דור. שלומית מאירס
מחברת המתכונים של מרצ'ה ונעמי ממטבח הילדים בשנות ה- 70-80.: מטבח ילדים - קיבוץ עין דור. שלומית מאירס
סיפור

מטבח הילדים בקיבוץ עין דור

זכרונות האוכל מילדותי הם זכרונות האוכל ממטבח הילדים שבקיבוץ עין דור. עשרות שנים אחר כך, שיחזרתי את המתכונים בעזרת המבשלת המיתולוגית של הקיבוץ

גדלתי בקיבוץ עין דור שעל שפת עמק יזרעאל – מול הר תבור – בשנות ה־60 של המאה ה־20. קיבוץ עין דור עלה על הקרקע ביוני 1948 ונבנה ע"י 120 איש ואישה, בוגרי תנועת השומר הצעיר מישראל (שהם בעצם מרוסיה, פולין וגרמניה), הונגריה, ארה"ב וקנדה. אליהם הצטרפו עולם מצ'כוסלובקיה, רומניה, בולגריה, צרפת והולנד, וכן מדרום אמריקה – מאורוגואי, ארגנטינה וצ'ילה. במהלך השנים, הצטרפו חברי קיבוץ מכל פינה בעולם, כך שמראשית ימי הקיבוץ חינכו בו בני נוער ממשפחות של עולים , וכמובן הוקמו מסגרות חינוך לילדי ונערי הקיבוץ.

הילדים והנערים גרו בבתי ילדים ונמצאו עם ההורים רק בשעות אחר הצהרים. כילדים, כל החיים התקיימו בבית הילדים, יחד עם בנות ובני הקבוצה. שינה, לימודים, משחקים וגם אוכל – בבית הילדים. לכל קבוצה הייתה מורה ומטפלת, שלימדו־טיפלו וגם דאגו לקיום הארוחות. האוכל בושל במטבח מרכזי – מטבח ילדים, שהיה צמוד למטבח בו הכינו את האוכל לכלל הקיבוץ – אבל בעוד חברי הקיבוץ אכלו בחדר האוכל של הקיבוץ, את האוכל ממטבח הילדים הביאו לבתי הילדים, בכדים וסירים ובעגלות מיוחדות, ובהמשך היה אחראי לו חצרן בתי הילדים. זכרונות האוכל מילדותי הם זכרונות האוכל ממטבח הילדים – וכך גם של ילדי, שעוד עוד גודלו על אוכל זה (לצד המטבח הביתי שכבר מאד התפתח).

סירים וכד- דוגמה לדרך שינוע האוכל לבתי הילדים: מטבח ילדים - קיבוץ עין דור. שלומית מאירס
את האוכל הביאו לבתי הילדים, בכדים וסירים ובעגלות מיוחדות סירים וכד- דוגמה לדרך שינוע האוכל לבתי הילדים: מטבח ילדים – קיבוץ עין דור. שלומית מאירס

במטבח עבדו מבשלות בעיקר מהונגריה, צ'כיה וארה"ב – וטעמי האוכל היו בהתאם. המוצרים היו פשוטים ובכמות חסכנית, אבל מעולם לא חשנו מחסור. כל יום הוגש אוכל אחר (בדרך כלל כחלק מתפריט שבועי שחזר על עצמו מדי שבוע), תוך דאגה לאוכל מזין לילדים. המבשלות במטבח הילדים אף נשלחו לקורסים לבישול לאוכל לילדים ותינוקות בויצ"ו בחיפה.

ממתקים היו בעיקר בשבת בבוקר, אבל מדי יום לפני מנוחת הצהרים היו פירות או סוכריות עגולות וקטנות שנקראו "סוכריות שינה". כדרכם של ילדים, היו כאלה שאהבו משהו אחד ואחרים אהבו משהו אחר, והיינו עושים בינינו החלפות: ממני קיבלו גבינה לבנה ובננות, ואני קיבלתי מאחרים את העור הצלוי של העוף – אבל כולם, ללא יוצא מן הכלל, שנאו את הקרום של החלב…. שהובא מהרפת כמובן, לא מפוסטר.

מחברת המתכונים של מרצ'ה ונעמי ממטבח הילדים בשנות ה־80-70: מטבח ילדים - קיבוץ עין דור. שלומית מאירס
אחת לשנה קיבלנו שבוע "הבראה", שבו היה אוכל טעים במיוחד – ולאו דווקא בריא מחברת המתכונים של מרצ'ה ונעמי ממטבח הילדים בשנות ה־80-70: מטבח ילדים – קיבוץ עין דור. שלומית מאירס

אחת לשנה מדי קיץ ילדים בגיל בית הספר קיבלו שבוע "הבראה", שבו היה אוכל טעים במיוחד (לאו דווקא הכי בריא). אני זוכרת במיוחד את העוף המטוגן בפירורי לחם ובעיקר את הצ'יפס – שהיה אוכל ממש נדיר. כל זה הוגש לצד מיץ תפוזים של פז ו/או בירה שחורה.

גלידה הוכנה מאבקת גלידה. בבית הילדים לא היה מקרר, ולכן הילד הכי מהיר היה רץ בתום ארוחת הצהרים למטבח הילדים להביא מגש של גלידה ביתית – שהייתה בעצם חלב עם אבקת גלידה… לפעמים היה קינוח של ג'לו אדום ומתוק, מעוטר בקצף לבן שנעשה מחלבונים.

דור המבשלות מהקמת הקיבוץ כבר אינו איתנו מלבד אחת: נעמי שחר. נעמי, שגדלה כילדה ברחובות למשפחה ממוצא תימני,אחות ל־12 אחים ואחיות, נשלחה להתחנך בקיבוץ מגיל 15 ולמדה עם קבוצת נערים עולים שהקיבוץ קלט וחינך באהבה ומסירות. לצד הלימודים, כמו כל הנערים בקיבוץ, היא גם עבדה בענפי הקיבוץ ומגיל צעיר הצטרפה לעובדות המטבח. נעמי פגשה בעין דור את בעלה, אמנון שחר- ממקימי הקיבוץ – והקימה איתו משפחה שהשתקעה בעין דור. ניפגשתי עם נעמי ויחד איתה , ובאמצעות מחברת מטבח הילדים שכתבה אחת מוותיקות הקיבוץ ומבשלת מחוננת- מרצ'ה עמיר, שכבר לא איתנו, שיחזרתי חלק מהמתכונים של ילדותי, וילדות ילדי.

פגישה עם נעמי שחר- לשיחזור הסיפורים והמתכונים: מטבח ילדים - קיבוץ עין דור. שלומית מאירס
פגישה עם נעמי שחר- לשיחזור הסיפורים והמתכונים: מטבח ילדים – קיבוץ עין דור. שלומית מאירס

למתכון קציצות העוף המיתולוגיות של קיבוץ עין דור


הסיפור הועלה במסגרת קורס תיעוד סיפורי אוכל של FOODISH ו"באים לטוב" – מערך ההתנדבות של אזרחים ותיקים.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.