שלרם - לפת מבושלת של דליה אביעד
שלרם - לפת מבושלת של דליה אביעד
מתכון

שלרם – לפת מבושלת

שלרם - לפת מבושלת - היא חברה קבועה על שולחן הסביח של שבת בבוקר. את נוזלי הבישול שלה לא זורקים - אלא שותים אותם כתרופה לשיעול

דליה: "בבית ילדותי, אמא הייתה הבשלנית הראשית – היא הכינה תבשילים עיראקיים קלאסיים: עוף ממולא, מעיים ממולאים, קובה במיה, קובה אורז, תבית, חצילים וכרוביות מטוגנים, לביבות ירק ולקינוח – בעבע בתמר, מאפה עם תמרים. בפורים אמא הייתה מכינה משלוחי מנות עם שפע מאפים ביתיים, מרציפן ולוזינה – ממתק חבושים עיראקי, ובשושן פורים היינו עורכים סעודה משפחתית גדולה, אליה הילדים והמבוגרים היו מגיעים מחופשים.

דליה אביעד מכינה שלרם - לפת מבושלת
כשכולם אכלו קובה אורז, אני אכלתי שלרם דליה אביעד

ארוחת הבוקר של שבת הייתה סביח – לאפה עם חצילים מטוגנים, ביצים קשות מהתבית (שהמתין בסבלנות לארוחת הצהריים), סלט, טורשי (ירקות כבושים), צנוניות, עמבה, פטרוזיליה, ראשד וכמובן – שלרם.

שלרם – תרופת הפלא העיראקית

שלרם הוא זכרון הילדות שלי מהמטבח. מאחר ואני צמחונית מילדות, בטיולים בשוק כולם אכלו קובה אורז ממולאת בבשר ואילו אני אכלתי שלרם – לפת מבושלת. זהו מאכל חורפי, שכן לפת היא ירק חורפי. את הלפת המבושלת אוכלים כשהיא חמה ואת נוזלי הבישול שלה שותים כתרופה להצטננות ושיעול ומיד מרגישים הקלה".

מרכיבים:

5 לפתות בנוניים שטופות, קטומות ונקיות מעלים וחתוכות לרבעים.

3 כפיות סוכר

4 כוסות מים

תיון של תה שחור

הוראות הכנה:

מניחים את כל חומרי השלרם בסיר ומביאים לרתיחה. מנמיכים את הלהבה, מכסים ומבשלים כשעה עד שפלחי הלפת רכים מאוד.

בתאבון ולבריאות.

דליה אביעד ואתי לורי מכינות שלרם - לפת מבושלת
דליה אביעד ואתי לורי, מתנדבת באים לטוב
◆ ◆ ◆

המתכון נאסף ותועד מפי דליה אביעד בעזרת אתי לורי, מתנדבת של 'באים לטוב' – מערך ההתנדבות של אזרחים ותיקים, ובמסגרת פרויקט סיפורים מהמטבח.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.