האורז עם עלי הדפנה. צילום: אהובה סופר
האורז עם עלי הדפנה. צילום: אהובה סופר
מתכון

אורז בזעפרן

סיפור על אוצר בעליית הגג, אישה אמיצה שמנצחת עשרה גברים וחוט אחד קטן שעושה את כל ההבדל

בתקופה בה הכל היה קצוב, סבתא אסתר החליטה להכין תבשיל אורז. סבא שמעון היה מקציב לה כמות מסוימת ואת היתר היה מסתיר. בדרך כלל הכל היה בקצבה.

סבתא המתינה שסבא ייצא לתפילת מנחה וערבית וסימנה לחסיבה להגיע מיד. היא נתנה לה סולם ולחשה בסוד על אוזנה שיכול להיות שיש אורז בעליית הגג, שם "עזיזי" (זה הכינוי לאבי הבעל) הסתיר את האורז. חסיבה הצעירה והקלילה טיפסה לגג בדילוגים על שלבי הסולם. והנה לפתע סבא הגיע וראה את הסולם, הוא החל לקלל ולגדף את סבתא ולקח את הסולם בכדי שחסיבה תישאר בעליית גג ללא אפשרות לרדת. חסיבה התחננה שיתן לה את הסולם אך הוא לא נענה לבקשתה.

הישועה הגיעה כאשר סוליקה, אחותה של אסתר, הופיעה. סוליקה הייתה נחשבת לאישה פורצת דרך בשנות ה-20 של המאה הקודמת, כאשר החליטה להתגרש מבעלה. היא שילחה אותו לבית הוריו והפכה להיות "טבחה" בישיבה בקזבלנקה.

סוליקה הייתה המומה למראה חוסר האונים של סבתא אסתר ולקולה של חסיבה המתחננת על נפשה בעליית הגג. היא החלה להדוף את סבא, חברי המניין הגיעו לעזרתו של סבא אך גם אותם היא הצליחה להדוף ואף סקלה באבנים. חברי המניין היו המומים וטענו כי חייבים לקחת אותה לקאדי ולהתלונן על התנהגותה. המניין מנה כ-10 גברים זקני השבט לבושים בגלביות ועוד ריח הטבק שהסניפו לפני כדקותיים נידף מנחיריהם.

סוליקה הלכה איתם ללא היסוס בראש הטור, בהגיעם לקאדי הם החלו לספר על מעשיה. ואילו סוליקה שאלה אותו: "היתכן שאישה תנצח מניין שלם?". הקאדי הקשיב לדבריה ואמר לחברי המניין שיתביישו ושילח אותם מיד. סוליקה חזרה לביתה של סבתא אסתר, שם היא מבקשת שיורידו את חסיבה ומעניקה לאסתר ביטחון לבשל את תבשיל האורז שרצתה.

היא הוציאה חוט זעפרן מכיסה להשביח את האורז ולהזהיבו כשהיא נותנת הוראות: "תוסיפי עלי דפנה" שהיו בתוך תיקה. לאחר זמן מה ביקשה להרים את מכסה הטאזן בכדי לצמצם את הנוזלים, והבית התמלא בריחו של האורז המתובל בזעפרן. מיד היא אירגנה את הבאים לארוחה. אסתר, חסיבה ואפילו ישו שהגיע מעסקי הרוכלות בשווקים עם חמורו ששימש לו כרכב מסע. סבתא פנתה לסבא בחיל ורעדה וביקשה ממנו שיצטרף לאכול, והוא על אף כעסו לא הסכים לוותר על הטאזן שסוליקה הטבחה נתנה הוראות לבשלו.

(את הסיפור הזה שמענו בשבעה של סבתא אסתר מפי אחותה סוליקה) 💛

מרכיבים לאורז בזעפרן:

2 כוסות אורז

1/2 כוס שמן

4 כוסות מים רותחים

חצי כפית מלח

1 חוט זעפרן

2 עלי דפנה

הוראות הכנה:

1. לצרוב את האורז בסיר

2. להוסיף שמן

3. להשרות את חוט הזעפרן במים רותחים

4. להוסיף 2 עלי דפנה

5. להרתיח עד לצמצום המים

בתאבון 🙂

האורז עם הזעפרן: אורז בזעפרן. Ahuvaa Sofer
האורז עם הזעפרן. צילום: אהובה סופר

המתכון הועלה במסגרת קורס תיעוד סיפורי אוכל של FOODISH ו"באים לטוב" – מערך ההתנדבות של אזרחים ותיקים.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.