אורז לבן לקלקול קיבה | עירית אהרוני | תרופות סבתא
אורז לבן לקלקול קיבה | עירית אהרוני | תרופות סבתא
מתכון

תרופת סבתא לקלקול קיבה

התרופה של סבתא שלי לכאבי בטן הייתה אורז מבושל בהרבה מים עד למרקם דייסתי, עם מעט גבינה בולגרית אמיתית של פעם. כמה פשוט, ככה טעים, מחמם את הבטן ומרפא

גדלתי בתל ברוך בסוג של קומונה משפחתית קטנה. בית לצד בית באותו הרחוב התגוררנו הורי אחותי ואני, סבא וסבתא מצד אבא, סבא מצד אמא ואחות של אמא ומשפחתה.

אני חייבת להודות שכילדה, היה לי נחמד לפעמים להיות חולה, קיבלתי המון תשומת לב מכל בני המשפחה שמסביב ולכל מחלה, או מיחוש, נילוו גם תרופות הסבתא הייעודיות, שהכינו עבורי במיוחד.

כמו בכל קהילה יהודית, גם אצלנו מלך התרופות היה מרק העוף, אבל אני אהבתי במיוחד את התרופה של סבתא שלי לקלקולי קיבה ואת התרופה של אמא שלי לכאב גרון ושיעול.

כשסבלתי מקלקול קיבה, סבתא הייתה מבשלת לי אורז בהרבה מים עד למרקם דייסתי (לא אורז אחד אחד), בלי שמן ובלי תבלינים. כדי שבכל זאת יהיה קצת טעים, הייתה מפוררת לי מעט גבינה בולגרית אמיתית של פעם. כמה פשוט, ככה טעים, מחמם את הבטן ומרפא.

כשהיו לי מיחושים בגרון, אמא שלי הייתה מכינה את הגוגל מוגל הטעים ביותר בעולם. כל כך טעים, שלפעמים אחותי ואני היינו עושות כאילו כואב… הבסיס לגוגל מוגל הוא חלמונים מוקצפים עם סוכר וחלב חם. אמא שלי הגאונה, הוסיפה אבקת קקאו והפכה את הגוגל מוגל, למשהו שדומה יותר בטעם לשוקולטה איטלקי.

מרכיבים:

1/2 כוס אורז לבן לא שטוף

2 כוסות מים

כ-50 גרם גבינה בולגרית קשה (פנחס)

גוגל מוגל לכאבי גרון

1 חלמון

1 כף סוכר

3/4 כוס חלב חם

1 כפית אבקת קקאו (אפשר להחליף 1/2 כף סוכר וכפית אבקת קקאו בכפית גדושה של שוקולית)

הוראות הכנה:

אורז לקלקול קיבה

מערבבים בסיר אורז (לא שטוף – העמילן נחוץ לתרופה) ומים, מביאים לרתיחה ומבשלים על אש קטנה עד שהאורז רך מאוד.

מעבירים לקערה, מפוררים מעט גבינה מלוחה ואוכלים רק את זה, עד שקלקול הקיבה עובר.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.