צנצנות של ריבות. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)
צנצנות של ריבות. צילום: הלפרן אגנטה (אגי)
מתכון

ריבה

זאת אומנם רק ריבה אבל כמה אהבה, נדיבות, נתינה ותשומת לב הושקעו בכל צנצנת וצנצנת

אמא, שבכלל לא אהבה לאכול ריבה, הייתה נוהגת להכין ריבה מפירות שהיו בנמצא ולאחסן אותה בצנצנות במזנון. הירקנית שאצלה הייתה מזמינה סחורה הבינה מהר שתמיד אפשר להוסיף למשלוח כמה ק"ג של פירות בתחילת העונה, שישמשו להכנת ריבה. אמא הייתה מחלקת צנצנות של ריבה מפירות לאחות שאצלה הייתה עושה בדיקות דם, לקרדיולוג שטיפל בה, לבעל של הדיאטנית שלה שרוכב על אופניים ו"משוגע" על הריבה שלה ואפילו לרופא השיניים שלה – שלו הייתה מביאה ריבת תות. (מירי, בתה, הייתה בורחת מהחדר מהבושה – להביא ריבה לרופא שיניים?)

אמא תרמה צנצנות ריבה לירידים בבית הקשיש שנמכרו ממש תוך כמה שניות. בנוסף היא הייתה עושה החלפות עם השכנה – קופסאות אוכל חד פעמיות תמורת ריבה לעוגה שהיא מכינה שיוצאת, כמובן, הכי טעים עם הריבה של אמא. ואצלנו במשפחה לכל אחד יש טעם שונה והעדפה אחרת, אבל תמיד ידענו שצריך רק לגשת למזנון ולבחור את אחת הצנצנות עם הטעם האהוב עלינו.

מרכיבים לריבה מפירות

  • 1 קילו פירות מקולפים, מגולענים וחתוכים לרבעים לפי הצורך
  • 1 קילו סוכר
  • מיץ לימון מלימון 1

אופן ההכנה

  • 1. לתוך סיר עמוק ורחב להכניס את הפירות עם הסוכר, להניח במקרר ללילה.

  • 2. להוסיף את מיץ הלימון ולבשל על אש נמוכה כשעתיים - עד קרישה.  

  • 3. לצקת מיד לתוך צנצנות נקיות (אפשר לחטא באלכוהול). לסגור היטב.

  • 4. לחמם את התנור לחום של 150 מעלות, לכבות את התנור ולהכניס את הצנצנות ללילה כאשר דלת התנור סגורה.

  • 5. בדיקת קרישת הריבה: להניח צלחת במקפיא, לצקת כף מהריבה על הצלחת הקרה, לסמן פס בתוך הריבה, אם הפס לא נסגר הריבה מוכנה. אפשר לרסק את הפירות לפני או אחרי הבישול.

◆ ◆ ◆

המתכון לקוח מתוך הספר ״ספר המתכונים של סבתא פרידה״ המכיל מתכונים הונגריים ורומניים נבחרים מאזור טרנסילבניה, שהוכנו על ידי פרידה ברקוביץ והועברו לבנותיה ונכדיה, שנהנים להמשיך את המסורת ולשמר את טעמם הנפלא של מתכוניה, עד היום. הספר משלב בנוסף ציטטות מקוריות של סבתא פרידה, שקשורות לאהבתה הרבה לאוכל ולבישול.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.