ליצ'ס של סבתא. צילום: שי דוזורצב
ליצ'ס של סבתא. צילום: שי דוזורצב
מתכון

בלינצ'ס

את הבלינצ'ס האלה סבתא מכינה לי ולאחי בכל פעם שאנחנו נוסעים לבאר שבע לבקר אותה

לי ולאחי, בלינצ'ס הם המאכל שאנחנו מייחסים לסבתא מצד אמא; אם מישהו יזכירו לאחד מאיתנו את המילה "בלינצ'ס", אנחנו מייד נחשוב על סבתא. מעולם לא חשבתי לעצמי לשאול את סבתא את הסיפור או את המתכון שלה לבלינצ'יס, כי תמיד היה בינינו מחסום של שפה.

סבתא שלי עלתה לארץ בגיל מאוחר, והיא לא יודעת עברית ברמה מתקדמת. שפת האם שלה היא רוסית, כמו של ההורים שלי. אחותי ואחי למדו רוסית מגיל קטן, אבל אותי לא לימדו, אז תמיד היה לי טיפה קשה לתקשר עם סבתא. כדי לקבל מסבתא את המתכון הזה, ביקשתי עזרה מאמי בתרגום.

מרכיבים לבלינצ'ס:

1 כוס חלב

3⁄4 כוס קמח

2 ביצים

1 כף שמן

1 כפית מלח

1 כף סוכר

הוראות הכנה:

1. מערבבים הכל בקערה עד לתערובת חלקה.

2. מחממים כפית שמן על אש בינונית. לוקחים נייר סופג ומורחים את השמן על כל המחבת.

3. יוצקים שכבה דקה מאוד של בלילה ומסובבים את המחבת ככה שהבלילה תכסה כמעט או את כל המחבת. מטגנים עד שהשכבה התחתונה מתייצבת, ואז הופכים ומטגנים עוד כמה שניות.

4. את הבלינצ'ס המוכנים שמים אחד מעל השני בצלחת. מטגנים באותה צורה את כל הבלילה.

5. מורחים על הבלינצ'יס מה שרוצים ואז מגלגלים אותם לסיגריה. בדרך כלל אצלנו שמים שוקולד נוטלה, ואם אין אז ריבת תותים או דבש.

◆ ◆ ◆

אני תלמיד בכיתה ט׳ מבית הספר קמפוס פרס שבחולון, וכחלק מפרויקט בעברית ״לאכול ולדבר באותה שפה״ למדנו איך לספר את הסיפור המשפחתי שלנו דרך האוכל, וכיצד אוכל ושפה מחברים בינינו. התוצר הסופי בפרויקט הוא מה שתראו כאן לפניכם – סיפור ומתכון משפחתי. מקווה שתהנו.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.