אתרוג. איור: נדב יהל
אתרוג. איור: נדב יהל
המגזין

אתרוג

האתרוג הוא אחד מארבעת מיני ההדרים הקדמונים. האתרוג, שמקורו בהודו, הגיע לארץ עם גולי בבל ששבו לכאן כדי לבנות את בית המקדש השני, והפך בישראל לסמל יהודי

המלך של ארבעת המינים, פרי ההדר היוקרתי, הוא בכלל יליד הודו – שם הוא נחשב לסמל של שגשוג.

האתרוג (Citrus medica) הוא אחד מארבעת ההדרים הקדמונים שהם "האבות המייסדים" של זני ההדרים האחרים שאנו מכירים היום. הוא נדד מהמרח הרחוק לפרס, שם קיבל את השם טוּרוּנג', שממנו גם נגזר השם העברי "אתרוג". כשגולי בבל שבו לישראל בתקופת השלטון הפרסי והקימו את בית המקדש השני, הם הביאו איתם את האתרוג. האתרוג הפך במהרה לסמל יהודי, שעיטר מטבעות ובתי כנסת. בספרות המערבית הוא תואר לראשונה במאה השלישית לפני הספירה על ידי הפילוסוף היווני ואבי הבוטניקה תאופרסטוס, שכינה את הפרי "תפוח פרסי" או "תפוח מָדַיי". מכאן גם שמו המדעי, C. medica, על שם ממלכת מדי.

בקרב חרדים רכישת אתרוג יפה ומהודר (בסכום לא מבוטל) נחשבת למצווה. כדי שאתרוג ייחשב לכשר הוא בנפח ביצה לפחות, ללא פגמים ועיוותים, שהפיטם או העוקץ שלו לא נפלו במהלך הקטיף או לאחריו, ושלא גדל על ידי הרכבה, כלומר שעץ האתרוג לא הורכב על עץ הדר אחר ששימש כבסיס (כנה) אלא גדל על שורשיו.

אבל מה אפשר לעשות איתו אחרי חג סוכות? בעדות מסוימות (בעיקר בקרב יהודי מרוקו) נהוג זה דורות רבים לרקוח ריבת אתרוגים ולאכול אותה כסגולה לפריון, ללידה קלה ולשאר מיני רפואות. אחרים משתמשים בפרי המריר לרקיחת ליקר המזכיר את הלימונצ'לו האיטלקי. המקורי מכולם היה "איש האתרוגים" עוזי חזאי שנפטר ביוני 2022 אחרי עשרות שנים בהן מכר מוצרי מזון וקוסמטיקה מאתרוגים. המשקאות והשיקויים שרקח התבססו על מסורות טיפול וריפוי שלמד ממשפחתו בתימן בשילוב עם תורת הרמב"ם.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.