בבקה. איור: נדב יהל
בבקה. איור: נדב יהל
המגזין

בבקה

עוגת שמרים שמקורה במזרח אירופה

"You can't beat a Babka", אנחת איליין בפרק המפורסם של "סיינפלד" (גללו למטה לצפות) שבו היא וג'רי מפסידים את בבקת השוקולד האחרונה במאפייה לזוג אחר, ונאלצים להסתפק בבבקת קינמון – מלית שעל קיומה הם לא שמעו מעולם, למרות שחוקרי אוכל מספרים שקינמון הוא־הוא המלית המקורית. 

הבבקה המדוברת היא עוגת שמרים שמקורה במזרח אירופה. שמה נגזר מהמילה Baba שבשפות הסלביות משמעה סבתא או אישה זקנה או "בובע" ביידיש שמשמעה סבתא. למה דווקא סבתא? יש כל מיני סברות: אחת אומרת שנשים מבוגרות היו האופות העיקריות ולכן העוגה נקראה על שמן ואחרת שאומרת כי הצורה המקורית של העוגה – שנאפתה בתבנית קפלים גבוהה עם חור במרכז – הזכירה את החצאיות של הנשים המבוגרות. יהודי אשכנז נהגו להכין את העוגה לשבת ולחגים והשתמשו בבצק שנותר מהכנת החלות. לבצק הם שידכו מילוי מתוק – ריבה או קינמון ולימים גם שוקולד. עם השנים העוגה העגולה החלה להיאפות גם בצורות נוספות (למשל הפס המוארך המוכר לנו בישראל כקראנץ – שם של מאפה גרמני אבל זה כבר סיפור לערך אחר).
באמצע המאה הקודמת החלה הבבקה לככב במאפיות יהודיות בניו יורק, וכפי שמלמד המאבק על הבבקה ב"סיינפלד", היא זכתה לאהדה רבה וגם לשפע וריאציות, ובהן בבקת פירות יער ואפילו בבקה מלוחה במילוי בייקון. ב־2016 בבקת השוקולד של הבולנג'ר ישראלי אורי שפט, שמבוססת על בצק חלה עשיר ומתאפיינת בכמות נדיבה של מלית, הוכתרה על ידי הניו יורק מגזין כבבקה הטובה בניו יורק (הכתר לא ירד לה מהראש שנים והיא זכתה בו שוב ושוב על ידי גופי תקשורת שונים).

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.