שף אבי לוי, המוציא. צילום: אנטולי מיכאלו
שף אבי לוי, המוציא. צילום: אנטולי מיכאלו
המגזין

היהודי האולטימטיבי | המוציא

חמין של קיץ, חמין ירושלמי, חמין אטריות ופמלייה של מלווים להתחלה ולסוף הארוחה. המאכל היהודי מכולם בהופעת אורח נדירה

"כשאני שולפת בזהירות את סיר החמין הכבד מהתנור ומסירה את המכסה, עולה הריח העמום והסמיך של תבשיל הזהות היהודית, מסתלסל ומרחף מעל הסועדים ומביא אותם לשיכרון חושים. בחוסר סבלנות הם נעים על הכסאות ומזדקפים, עיניהם ננעצות… גרגרותיהם מתרחבות וכל תנועה מיותרת המעכבת את מעבר התבשיל לכיוונם, מרתיחה אותם… כאילו הנפש היהודיה המעונה התיישבה להם על הבטן במלוא כובד משקלה…"

חמין של שרי אנסקי
כמעט לכל קהילה יהודית יש את הגרסה שלה חמין של שרי אנסקי

הניסיון לענות על השאלה מיהו יהודי – בהקשר של אוכל- אינו קל, אולי אפילו בלתי אפשרי, עד שזה מגיע לחמין – מאכל שנולד כמענה לאיסור על הדלקת אש בשבת ושכל מהותו ותמצית טעמיו מגיעה מהבישול האיטי והממושך. כמעט לכל קהילה יהודית בעולם יש חמין משלה ושרי אנסקי, הקדישה להם ספר המביא חלק גדול מהגרסאות האזוריות השונות, לצד כללי עשה ואל תעשה בדרך אל סיר החמין המושלם.

השף אבי לוי ממסעדת המוציא יגיש ארוחת חמין קלילה מתוך הספר מהראשונות – סלט ביצים או סלט מים ועד הקינוח.
לכל הפרטים על התפריט ולהזמנת מקומות במסעדה הקליקו כאן

המוציא

מסעדת המוציא הכשרה נפתחה בשנת 2012 באחת מהסמטאות של שוק מחנה יהודה. שף אבי לוי מגיש במסעדה תפריט צפון אפריקאי השואב השראה מזכרונות ילדותו בשכונת מוסררה הירושלמית, שורשיו התרבותיים והקולינריים מאזור המגרב, מסעותיו בעולם ודרכו המקצועית. כל אלה מרכיבים ביחד אוכל בעל טעמים, ניחוחות וצבעים עזים ומגוונים.

תגובות
תודה,
התגובה שלך תתפרסם בקרוב (בכפוף לאישור המערכת).
*שמנו לב שחסרים כמה פרטים קטנים להשלמת הפרופיל שלך ב־FOODISH, אפשר להוסיף אותם בקלות בעמוד המשתמש שלך.